Juniorii CSM au câștigat Cupa FunSports – handbal

La sfârșitul săptămânii, „CSMeișorii” handbaliști antrenați de Gabriel Armanu și Valeriu Rugină și-au trecut în palmares două medalii de aur, câștigate în cele patru zile de turneu – la Cupa FunSports, Brașov.

De asemenea, Aki Marinescu – J2 și Florin Sîrghie – J3 au fost desemnați cei mai buni portari, iar Bogdan Niculaie – J3 a fost desemnat MVP-ul turneului.

Echipa de Juniori 2 este campioana României, în timp ce echipa de Juniori 3 este nou construită în această vară.

J2

CSM Bacău – CSȘ Dinamo Brașov 22-17 (12-10)

Vlad Bălan (6), Andrei Dobrotă (4), Alin Andrei (3), Tiberius Toboșaru (3), Robert Cojocaru (3), Robert Asavastei (1), Denis Dârlău (1), Ianis Petrea (1), Aki Marinescu, Darius Bran, George Dinu, Răzvan Frînghiu, Cristian Gheorghe, Eduard Ichim, Eduard Romaneț, Darius Feldeș.

CSM Bacău – ACS Odorheiu Secuiesc 21-16 (13-8)

Robert Cojocaru (7), Tiberius Toboșaru (3), Eduard Ichim (3), Robert Asavastei (2), Vlad Bălan (2), Darius Bran (2), Andrei Dobrotă (1), Ianis Petrea (1), Aki Marinescu, Alin Andrei, George Dinu, Denis Dârlău, Răzvan Frînghiu, Cristian Gheorghe, Eduard Romaneț. Darius Feldeș.

CSM Bacău – AHC Dobrogea Sud Constanța 21-13 (12-6)

Robert Asavastei (4), Tiberius Toboșaru (4), Vlad Bălan (4), Alin Andrei (3), Robert Cojocaru (2), Andrei Dobrotă (2), Eduard Ichim (1), Eduard Romaneț (1), Aki Marinescu, Darius Bran, George Dinu, Cristian Gheorghe, Denis Dârlău, Răzvan Frînghiu, Ianis Petrea, Darius Feldeș.

CSM Bacău – CSS Dinamo Brașov 21-24 (10-13)

Vlad Bălan (5), Alin Andrei (4), Tiberius Toboșaru (4), Robert Cojocaru (3), Ianis Petrea (2), Robert Asavastei (1), Eduard Ichim (1), Andrei Dobrotă (1), Aki Marinescu, Darius Bran, Darius Feldeș, George Dinu, Cristian Gheorghe, Denis Dârlău, Răzvan Frînghiu, Eduard Romaneț.

CSM Bacău – AHC Dobrogea Sud Constanța 20-16 (10-7)

Robert Cojocaru (5), Alin Andrei (4), Andrei Dobrotă (4), Tiberius Toboșaru (3), Robert Asavastei (2), Vlad Bălan (2), Aki Marinescu, Darius Bran, George Dinu, Denis Dârlău, Răzvan Frînghiu, Cristian Gheorghe, Eduard Ichim, Ianis Petrea, Eduard Romaneț, Darius Feldeș.

J3

CSM Bacău – LPS Brașov 32-11 (15-6)

Ștefan Armanu (8), Bogdan Niculae (7), Klaus Drăgan (4), Codrin Liță (4), Sorin Grigore (2), Dan Dragomir (2), Matei Tancău (2), Robert Răducanu (2), Dragoș Cantăr (1), Florin Sîrghie.

CSM Bacău – ACS Transilvania Brașov 21-15 (13-8)


Ștefan Armanu (5), Codrin Liță (5), Sorin Grigore (4), Dan Dragomir (3), Bogdan Niculae (2), Robert Răducanu (1), Klaus Drăgan (1), Florin Sîrghie, Dragoș Cantăr, Matei Tancău.

CSM Bacău – CSȘ Ploiești 37-13 (22-5)

Dan Dragomir (7), Klaus Drăgan (6), Robert Răducanu (6), Bogdan Niculae (5), Dragoș Cantăr (4), Ștefan Armanu (3), Codrin Liță (2), Matei Tancău (2), Sorin Grigore (2), Florin Sîrghie.

CSM Bacău – SSSH 2 Chișinău 21-17 (7-8)

Dan Dragomir (5), Bogdan Niculae (4), Ștefan Armanu (4), Codrin Liță (3), Sorin Grigore (3), Dragoș Cantăr (1), Robert Răducanu (1), Florin Sîrghie, Klaus Drăgan, Matei Tancău.

CSM Bacău – AHC Dobrogea Sud Constanța 37-15 (15-6)

Bogdan Niculae (11), Sorin Grigore (8), Dan Dragomir (5), Codrin Liță (5), Ștefan Armanu (5), Klaus Drăgan (2), Robert Răducanu (1), Florin Sîrghie, Matei Tancău, Dragoș Cantăr.

CSM Bacău – SSH 2 Chișinău 27-20 (15-10)

Bogdan Niculae (6), Klaus Drăgan (5), Dan Dragomir (5), Codrin Liță (4), Ștefan Armanu (3), Dragoș Cantăr (1), Sorin Grigore (1), Robert Răducanu (1), Matei Tancău (1), Florin Sîrghie.

Distribuie