CSM BACAU 1-0 AS VOINTA GARLENI / LIGA a IV-a

Sambăta 9 martie a avut loc prima etapă a returului din cadrul Ligii a IV a, seria Bacău.
CSM Bacău și-a continuat parcursul bun din tur și în partida de pe teren propriu cu AS Voința Garleni.

Prima repriza a început cu CSM Bacău în pressing avansat dar oaspeții au reușit să își creeze câteva ocazii importante. Portarul gazdelor a salvat un gol ca și făcut iar scorul la pauză a rămas unul alb.

CSM Bacău a iesit de la cabine gata să deschidă scorul încă de la începutul reprizei a doua dar apărarea oaspeților a făcut față cu succes atacurilor strategice create de gazde. După un fault dur în careul celor de la Voința Garleni a urmat o altercație care a dus la eliminarea unui jucător de la CSM Bacău dar arbitrul a acordat lovitură de la 11 metri gazdelor. Norbi a trasformat cu succes penalty-ul și CSM Bacău a schimbat scorul de pe tabelă.

Scor final CSM Bacău 1-0 AS Voința Garleni și gazdele rămân lider în Seria Bacău și după prima etapă a returului.
„Sunt optimist și vreau să luăm fiecare meci din retur în serios pentru a încununa cu succes munca de la antrenamente și să ajungem la baraj.” a transmis dupa meci antrenorul Gheorghe Penoff.

Pentru CSM Bacau au evoluat : Lepadatu, Istrate A, Vlad, Paduraru, Istrate  R, Antal, Nicodim, Gavrila, Buhnila, Zarzu, Preda.